Přehled našich produktů

 

                     Květový pastovaný med

 

zpravidla květový, speciálně upravený do pastové konzistence řízenou krystalizací. Med je zpracován pouze mechanicky, bez jakýkoliv přísad. Proto je to plnohodnotný přírodní včelí med, který si uchovává všechny cenné látky a v průběhu času se již nemění – dále nekrystalizuje

 

                                                                               Květový med

 

světle zlatohnědé barvy, příjemné chuti a vůně, s jemnou nakyslou chutí. Je vhodný k pastování.

 

Smíšený květový med

 

je aromatický a jemně krystalizuje. Je to jeden z nejlepších medů k pastování.

 

 

Medovicový med

 

zpravidla tmavší, což způsobují rostlinná barviva, obsažená v míze dřevin. V porovnání s květovými medy obsahující více fruktózy a dextrenů, ale hlavně větší množství minerálních látek a stopovým prvkům prospívajících lidskému organizmu. Má charakteristickou, velmi lahodnou vůni a chuť, pro který je tento med velice oblíbený, žádaný a ceněný. Medovicový med není každý rok, protože nezávisí jen na umístění včelstev, ale především na počasí.

 

Medovina

 

medovina byla již v historii vnímána jako nápoj života, lásky a moudrosti. Tento tradiční alkoholický nápoj vyrábíme z vlastního medu.

 

Propolis

 

je zvláštní hnědo oranžová látka s omamnou vůní, kterou včely používají na tmelení všech otvorů v úlu, které se jim nelíbí. Propolis je vytvořený z pryskyřice, kterou včely nasbírají. Propolis má značné antibakteriální účinky. Používá se jako lék v podobě tinktury nebo masti.

                                  Svíčky

svíčky z pravého včelího vosku